DOOGEE N50

DOOGEE N50 Cell Phone User Manual

Model: N50

1. Produk Lebihview

The DOOGEE N50 is an Android 13 smartphone designed for reliable daily use. It features a 6.52-inch HD+ Waterdrop display, a 50MP AI main camera, and a 4200mAh battery with 18W fast charging. The device supports dual 4G connectivity and offers enhanced security with fingerprint and face ID unlock options.

DOOGEE N50 phone held by a woman, highlighting its 9.1mm thickness and 187g weight.

The DOOGEE N50 features a slim 9.1mm profile and weighs 187g, offering a comfortable grip and modern design.

Ciri-ciri Utama:

  • Sistem pengendalian: Android 13
  • paparan: 6.52-inch HD+ Waterdrop Display (720x1600 resolution)
  • Pemproses: T606 Spreadtrum Octa-Core
  • Ingatan: 8GB RAM (expandable to 15GB), 128GB ROM (expandable up to 1TB via TF card)
  • Kamera: 50MP AI Main, 2MP Macro, 8MP Front
  • Bateri: 4200mAh with 18W Type-C Fast Charge
  • Ketersambungan: Dual 4G SIM, Wi-Fi, Bluetooth, GPS (Glonass, Galileo, Beidou)
  • Keselamatan: Buka Kunci Cap Jari, ID Wajah

2. Panduan Persediaan

2.1 Membuka Kotak dan Pemeriksaan Awal

Keluarkan semua barang dari pembungkusan dengan berhati-hati. Pastikan komponen berikut ada:

  • Telefon Pintar DOOGEE N50
  • Kabel Jenis-C USB
  • Pengecas Cepat 18W
  • Transparent Phone Case
  • Pre-applied Tempered Glass Screen Protector
  • Alat Ejector SIM

2.2 Memasukkan Kad SIM dan TF

The DOOGEE N50 supports dual Nano-SIM cards and a TF (microSD) card for expanded storage.

  1. Cari dulang kad SIM di sisi telefon.
  2. Masukkan alat ejektor SIM ke dalam lubang kecil di sebelah dulang dan tekan perlahan-lahan sehingga dulang terkeluar.
  3. Place your Nano-SIM card(s) and/or TF card into the designated slots on the tray. Ensure the gold contacts face downwards and the cards are correctly oriented.
  4. Tolak dulang kembali ke dalam telefon dengan berhati-hati sehingga ia berbunyi pada tempatnya.
Diagram showing the Nano-SIM and TF card tray for the DOOGEE N50.

The DOOGEE N50 supports dual Nano-SIM cards and a TF card for storage expansion up to 1TB.

2.3 Mengecas Peranti

Before first use, it is recommended to fully charge the phone.

  1. Sambungkan kabel USB Jenis-C ke port pengecasan di bahagian bawah telefon.
  2. Connect the other end of the USB cable to the 18W fast charger.
  3. Pasangkan pengecas ke soket kuasa. Penunjuk pengecasan akan muncul pada skrin.
  4. Pengecasan penuh biasanya mengambil masa lebih kurang 2 jam.
DOOGEE N50 phone connected to a charger, illustrating the 4200mAh battery and 18W fast charging.

The DOOGEE N50 is equipped with a 4200mAh battery and supports 18W Type-C fast charging.

2.4 Menghidupkan dan Persediaan Awal

  1. Tekan dan tahan butang Kuasa (biasanya di sebelah kanan) sehingga logo DOOGEE muncul.
  2. Follow the on-screen instructions to complete the initial setup, which includes selecting your language, connecting to Wi-Fi, setting up your Google account, and configuring security features like fingerprint and face ID.

3. Operating Your DOOGEE N50

3.1 Navigasi Asas (Android 13)

The DOOGEE N50 runs on Android 13, offering an intuitive user experience. You can navigate using gestures or traditional navigation buttons.

  • Skrin Utama: Leret ke kiri atau kanan untuk mengakses skrin utama yang berbeza.
  • Laci Apl: Leret ke atas dari bawah skrin ke view semua aplikasi yang dipasang.
  • Pemberitahuan & Tetapan Pantas: Leret ke bawah dari bahagian atas skrin untuk mengakses pemberitahuan dan togol tetapan pantas.
  • Apl Terbaharu: Swipe up from the bottom and hold (for gestures) or tap the square button (for navigation buttons) to see recently used applications.
Screenshot of the Android 13 interface on the DOOGEE N50, showing various app icons and widgets.

The DOOGEE N50 operates on Android 13, providing a smooth and responsive user interface.

3.2 Security Features: Fingerprint and Face ID

To enhance the security of your device, you can set up fingerprint unlock and face recognition.

  1. Pergi ke Tetapan > Keselamatan > Buka Kunci Cap Jari or Buka Kunci Muka.
  2. Follow the on-screen prompts to register your fingerprint(s) or face.
  3. Once set up, you can use these methods to unlock your phone quickly and securely.

3.3 Penggunaan Kamera

The DOOGEE N50 features a versatile camera system:

  • Kamera Utama AI 50MP: Untuk foto beresolusi tinggi dengan penambahbaikan AI.
  • Kamera Makro 2MP: Untuk tangkapan jarak dekat yang terperinci.
  • Kamera Depan 8MP: Untuk selfie dan panggilan video.

Untuk menggunakan kamera:

  1. Buka apl Kamera.
  2. Pilih mod yang anda inginkan (Foto, Video, Potret, Makro, dll.).
  3. Ketik butang pengatup untuk menangkap imej atau mula/berhenti rakaman.
Imej menunjukkanasing the 50MP AI main camera, 2MP macro camera, and 8MP front camera capabilities of the DOOGEE N50.

The DOOGEE N50's camera system includes a 50MP AI main camera, 2MP macro camera, and an 8MP front camera for various photography needs.

3.4 Ketersambungan

  • Wi-Fi: Pergi ke Tetapan > Rangkaian & Internet > Wi-Fi untuk menyambung ke rangkaian wayarles yang tersedia.
  • Bluetooth: Pergi ke Tetapan > Peranti yang disambungkan > Bluetooth untuk dipasangkan dengan aksesori Bluetooth.
  • Data mudah alih: Pastikan kad SIM anda aktif dan data mudah alih diaktifkan dalam Tetapan > Rangkaian & internet > Rangkaian mudah alih.
  • GPS: The phone supports GPS, Glonass, Galileo, and Beidou for accurate location services. Enable location services in Tetapan> Lokasi.

3.5 Pengurusan Storan

The DOOGEE N50 comes with 128GB of internal storage, expandable up to 1TB with a TF card. To manage your storage:

  • Pergi ke Tetapan > Storan kepada view penggunaan storan dan mengosongkan ruang.
  • Regularly clear app caches and uninstall unused applications to maintain optimal performance.
Diagram illustrating the DOOGEE N50's 8GB RAM expandable to 15GB, and 128GB ROM expandable to 1TB.

The DOOGEE N50 offers 8GB of RAM, expandable to 15GB, and 128GB of internal storage, expandable up to 1TB with a TF card.

4. Penyelenggaraan

4.1 Membersihkan Peranti Anda

To keep your DOOGEE N50 clean and functional:

  • Gunakan kain lembut dan tidak berbulu untuk mengelap skrin dan badan.
  • Elakkan menggunakan bahan kimia yang keras, pembersih yang melelas, atau semburan aerosol.
  • Jangan dedahkan telefon kepada kelembapan berlebihan.

4.2 Kemas Kini Perisian

Semak dan pasang kemas kini perisian secara kerap untuk memastikan peranti anda mempunyai ciri terkini, tampung keselamatan dan peningkatan prestasi.

  1. Pergi ke Tetapan > Sistem > Kemas kini sistem.
  2. Ikut arahan pada skrin untuk menyemak dan memasang sebarang kemas kini yang tersedia.

4.3 Penjagaan Bateri

Untuk memanjangkan hayat bateri 4200mAh anda:

  • Elakkan suhu yang melampau.
  • Jangan biarkan bateri habis sepenuhnya sebelum mengecas semula dengan kerap.
  • Gunakan pengecas dan kabel asal yang disediakan.

5. Penyelesaian masalah

If you encounter issues with your DOOGEE N50, try the following solutions:

  • Peranti Tidak Membalas: Tekan dan tahan butang Kuasa selama kira-kira 10-15 saat untuk memaksa mulakan semula.
  • Isu Pengecasan: Pastikan pengecas dan kabel disambungkan dengan selamat dan tidak rosak. Cuba salur keluar kuasa yang berbeza.
  • Network Connectivity Problems (Wi-Fi/Mobile Data): Toggle Wi-Fi or mobile data off and on. Restart the phone. For Wi-Fi, try forgetting the network and reconnecting. For mobile data, ensure your SIM card is properly inserted and active.
  • Apl Ranap atau Membeku: Close the app from recent apps. Clear the app's cache (Settings > Apps > [App Name] > Storage & cache > Clear cache). If the problem persists, uninstall and reinstall the app.
  • Unexpected Reboots or Screen Issues: If the device reboots unexpectedly or the screen behaves erratically, ensure the software is up to date. If problems persist, consider backing up your data and performing a factory reset (Settings > System > Reset options > Erase all data).
  • Prestasi Perlahan: Kosongkan yang tidak perlu files, uninstall unused apps, and restart the device regularly.

Jika langkah ini tidak menyelesaikan isu, sila hubungi sokongan pelanggan.

6. Spesifikasi

CiriSpesifikasi
Nama ModelDOOGEE N50
Sistem OperasiAndroid 13
Paparan6.52" HD+ Waterdrop Display, 720x1600 Resolution, 20:9 Aspect Ratio, 16.7 Million Colors
PemprosesT606 Spreadtrum, 12nm Octa Core, ARM Mali G57 up to 650MHz
RAM8GB (boleh dikembangkan hingga 15GB)
Storan Dalaman128GB
Storan Boleh DikembangkanSehingga 1TB melalui Kad TF
Kamera Belakang50MP AI Main Camera, 2MP Macro Camera
Kamera Depan8MP
Kapasiti Bateri4200mAh
Mengecas18W Type-C Fast Charge (Approx. 2 hours for full charge)
Komunikasi Tanpa WayarCellular (Dual 4G), Wi-Fi, Bluetooth
Teknologi KetersambunganUSB
Teknologi Rangkaian Tanpa WayarCDMA, GSM, LTE, Wi-Fi
NavigasiGPS, Glonass, Galileo, Beidou
KeselamatanBuka Kunci Cap Jari, ID Wajah
Dimensiketebalan 9.1mm
Berat badan187g
Audio1217 Pembesar Suara
Apa yang ada dalam KotakUSB Cable (and other accessories mentioned in 2.1)

7. Waranti dan Sokongan

7.1 Maklumat Waranti

Please refer to the warranty card included with your product or visit the official DOOGEE weblaman web untuk terma dan syarat jaminan terperinci. Jaminan biasanya meliputi kecacatan pembuatan untuk tempoh tertentu dari tarikh pembelian.

7.2 Sokongan Pelanggan

For technical assistance, troubleshooting beyond this manual, or warranty claims, please contact DOOGEE customer support through their official webtapak atau maklumat hubungan yang diberikan dalam pembungkusan produk anda.

  • Sokongan dalam talian: Visit the official DOOGEE webtapak untuk Soalan Lazim, sumber sokongan dan borang hubungan.
  • Sokongan E-mel: Rujuk dokumentasi produk anda untuk alamat e-mel khidmat pelanggan.

© 2023 DOOGEE. Hak cipta terpelihara.

Ask a question about this manual

Ask about setup, troubleshooting, compatibility, parts, safety, or missing instructions. Manuals+ will review the question and use this page’s manual context to help answer it.